Başvuru ve Kayıt Takvimi

2016-2017 ÖĞRETİM YILI

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Online Başvuru Başlangıç Tarihi:                  20 Haziran  2016

Online Başvuru Bitiş Tarihi:                            15 Temmuz 2016

Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması:        29 Temmuz 2016

Üniversiteye Kesin Kayıt Tarihleri:                15  Ağustos 2016


* Başvurular, 20 HAZİRAN – 15 TEMMUZ 2016 tarihleri arasında aşağıdaki başvuru linkinden online olarak yapılır. Adaylar güncel kullandıkları e-mail adresleri ile sisteme girip bu adreslerine gelen şifre ile sisteme girebilirler. Adaylar başvuru için gerekli belgeleri online başvuru sistemine yükleyeceklerdir.  

* Başvuru belgelerinden herhangi biri eksik olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Üniversitemiz bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

* Aday öğrencilerin e-mail adresleri güncel olmak zorundadır. Başvuru sonuçları ve eğer kabul edilirlerse öğrencilerin kabul mektupları bu güncel adreslerine gönderilecektir. Bu konuda Üniversitemiz sorumluluk kabul etmemektedir.

* Lise bitirme sınavları statüsünde olan sınavlar süresiz geçerli olup, üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavlar 2 (iki) yıl geçerlidir.

ÖNEMLİ NOT:

Başvuru değerlendirme sonuçları Üniversitemiz web sitesinden duyurulacaktır. Bir programa yerleştirilmiş öğrencilere sistem üzerinden Kabul Mektubu gönderilecektir. Bu kabul mektubuyla en yakın Türkiye Büyükelçiliği/ Konsolosluğu’ndan “Öğrenci vizesi” alınmalıdır. Bu vize Türkiye’ye girişte ve Üniversiteye kayıtta mutlaka gereklidir.

Müracaat için gerekli diğer tüm bilgiler http://internationalstudents.ksu.edu.tr web sayfamızda mevcuttur.

Online Başvuru Linki: http://obs.ksu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_yabanci_login.aspx